מוכנות לכיתה א

עם המעבר מהגן לכיתה א’ נדרשת הכנה והעצמה של הילד לקראת השינוי המאתגר הניצב בפניו. בוגר גן חובה, חווה שינוי לא פשוט עם המעבר לבית הספר. כל ילד חווה את השינוי בדרך אחרת, אשר זו תשפיע על המשך דרכו במסגרת החינוכית.

בשיעור מוכנות לכיתה א, שמנו למטרה מרכזית, להעצים את ילדכם ולעזור לו לעשות את השינוי בדרך מסתגלת, עם ארגז כלים להסתגלות.

שיעורי המוכנות מיועדים לילדי גן חובה, או ילדים שסיימו גן חובה, לקראת המעבר לכיתה א’. לבחירת ההורה-הלמידה נעשית בקבוצות קטנות או בשיעורים פרטניים.

תחומי המוכנות בהם אנו עוסקים הינם:למידה בחשבון והנדסה, אוריינות, מודעות פונולוגית, קישור אות וצליל, כתיבה פונטית. בנוסף לתכנים הלימודיים, נעסוק בהכנה לקראת התנהלות והתארגנות במסגרת בית הספר: התארגנות עם קלמר, מחברות, ילקוט. התארגנות עם מערכת השעות הבית ספרית, הצילצולים, עצמאות והעשייה בהפסקות. נעבוד גם על תחומים חברתיים- התנהלות בקבוצה, פרגון, הקשבה, כבוד הדדי, עמידה בתור, העלאת סף התסכול, דימוי עצמי ועוד.

להתייעצות וקביעת תור למבחן מוקסו חייגו עכשיו 074-704-8558

מה ההבדל בין לימוד פרטני לבין לימוד קבוצתי?

בשיעורים הפרטניים נעבוד בהתאם לתכנית אישית שנבנית במיוחד עבור ילדכם, בהתאם לרמתו, ליכולותיו ולקשייו. התכנית נבנית לאחר המפגש הראשון בו נעשה אבחון מקוצר לצורך הערכה ובניית תכנית עבודה אישית.

העבודה הפרטנית מומלצת עבור ילדים שזקוקים ליותר תיווך בלמידה, לילדים שעדיין לא רכשו את כל המיומנויות הנדרשות, ולילדים עם פער בתחום הלימודי.

לעומת זאת, בשיעורים הקבוצתיים העבודה נעשית בהתאם לתכנית כוללת המחולקת לעשרה מפגשים בדרך כלל. ישנה התמקדות ביחסים בין הילדים, בשיתופי פעולה, בקבלת האחר ובדינמיקה הקבוצתית המדמה את הנעשה בכיתה.

העבודה הקבוצתית מיועדת לילדים ללא פער משמעותי מבחינת החומר הלימודי. הלמידה הקבוצתית הינה מעצימה ומהווה חוויה ייחודית המרככת את המעבר מן הגן לבית הספר.

צרו קשר עוד היום

כתובת

אלעד

טלפון

074-704-8558

מייל

info@merkazmuchanim.co.il

פייסבוק

מוכנים להצליח - ליאת בן משה